English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

Neinvazivní kontrola chrupu

25. září 2014 v 19:43 | Pierzynová |  Strasti a slasti veterinární profese
U některých koček (např. u té mé osmnáctileté choleričky) nelze neinvazivně zkontrolovat chrup jinak než pomocí digitální techniky ;-). Chuděrka musela zívnout čtyřikrát než se jí podařilo zpomalit a co nejméně hýbat hlavou. Já zas potřebovala čas na vychytání nastavení fotoaparátu. Ale myslím si, že u tak starých zvířat, je to poměrně praktické.
Zrovna tahle expertka by si v životě nedala vyčistit zuby, takže jsem jí akorát občas zuby zkontrolovala. Kámen se u nevhodné stravy a vody vytváří velice rychle a opakované celkové anestezie nejsou vhodné na organismus.
Jsem ráda, že toho kamene není v onom věku moc a už ji uspávat nehodlám. Možná... :D jí zkusím kamenně fixovat a trošku jí to oškrábat, každopádně po snímku mohu zhodnotit, na které zuby se v případě škrábání rychle zaměřit, aby to měla ta moje nervačka za pár minut hotové :D.
Stav chrupu vaší kočky můžete zkusit kontrolovat podobně (pokud si od vás nedokázala zvyknout na klidné otevírání tlamičky od kotěčího věku). Stačí jen trocha trpělivosti, foťák a číhat až se kočka probudí :D.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama