English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

Shrnutí týdne

2. října 2009 v 21:02 | Pierzynová |  Člověče, pouč se...
Dovolím si opomenout víkend a shrnu týden již dnes, neboť o víkendu se asi nic dít nebude (kromě neočekávané návštěvy mého otce a mého kurýrování na privátě v posteli :( ). To jsou ty špatné zprávy, abych to měla už z krku a teď tedy co mě za týden potkalo.

Tak v pondělí jsem se ještě vzpamatovávala z návštěvy papeže :D a sem tam si vychutnávala krásný obraz na TV (možná se budete divit, ale téměř přes rok měli domácí naši přípojku k anténě povytaženou a Hanka se skoro uladila k smrti). Setobox ještě rozšířil množství programů, takže když už TV zapnu, tak hraje čt24. Pondělí byl taky poslední den koukané.

V úterý to začlo. Mám 4x týdně na sedmou a to bydlím 15km od školy s jedním přestupem :(. Dobře, tak ještě stížnost na dopravní podnik a loudavé spoluobčany a už budu jen v pozitivním duchu. Čekala mě pitva na patolce - 2 selátka, pes a tele. Na nový začátek semestru nám to šlo poměrně dobře. Ráda bych tu dala vypracované protokoly, ale když já se ještě stále nerozhodla, zda je to dobrý nápad, aby pak na mě zase někdo neječel kvůli ne asi zcela etickému přístupu. Vaše názory by mi v tom rozhodování určitě pomohly, tak uvidím. Pak jsem vyběhala choroby exotických zvířat (PVP), kde se každý musí zapsat na praxi na klinice malých zvířat. Povedlo se, nějaký ten termín na mě zbyl:D. Je fakt, že už jsem si nemohla moc vybírat, ale já jsem tvor přizpůsobivý a nekonfliktní, spíš možná převážně nevybíravý, takže pohoda.
No, pak zprávička do jaké míry máme přizpůsobivé profesory. Letos je první ročník, kdy se týdny počítají na sude a liché dle kalendáře ( dříve jsme začínali vždycky lichým týdnem z důvodů 1. týdne školní docházky). Prý je tato změna nezbytná kvůli stagu, ale i přesto se našli profesoři, kteří to neakceptují. Z toho vyplývá, že jsem přišla o jednu přednášku, neboť si nejmenovaný profesor usmyslel, že nám v tom udělá pořádný bordel. Dále mi zrušili jedno cviko (byla jsem tam zapsána jediná :D), takže se musím přemístit do jiné skupiny a příští týden si první cviko nahradit :).
Večer jsme měli akcičku, abychom zapili nový semestr - složení grupy je tradičně: jedinci z VFU, MU, VUT + případní partneři a partnerky ( celkem do 15-20 lidiček).

Středa opět na sedmou, tentokrát pitva 2 selátek a 2 telátek ( tentokrát to nebylo nic moc - nějaké ty pneumonie a 2 atelektázy). Měla jsem mít žáky na doučování, ale oba hodiny odvolali. Mohla jsem alespoň odpoledne prostudovat :).

Čtvrtek opět na sedmou, tentokrát leželi na pitevních stolech 2 psi a 2 prasata ( to byla tíha, na fyzičku dobrý koníček). Causa mortis u obou prasátek ve výkrmu byly fraktury lebky - z čeho, to tady raději psát nebudu...
Pak jsem prodala nějaké materiály do prváku, abych měla na jídlo, protože stipendium mi zaplatí až v lednu a doučování není nic moc. Následovala přednáška z hygieny a technologie živočišných produktů ( takový nezáživný předmět na předtermín). Nemá cvika, jen několik výjezdů, takže člověk aspoň vytáhne nohy z areálu. Pak cviko z mikry potravin, což je parádní - skvělí lidi, týmová práce, zábava... A večer přednáška z Chemie potravin. Musím se přiznat, že na mě profesorka Vorlová udělala moc dobrý dojem :). Nejen že je skvělá kantorka, ale také výborně využívá všech možností nás, studentů FVHE, a to patřičně zahrnuje do celého předmětu. Nezapomíná na možnosti práce na klinikách i v laborkách. Informuje nás o stážích a případných pracovních příležitostech a z jejího projevu mi přijde, že naši fakultu miluje. Dokonce nás mile na 1. přednášce překvapila tím, jak dokáže všechny nadávky a přezdívky, kterými nás studenti FVL zahlcují, patřičně vyznamenat. Uvedu příklad: často jsme nazýváni "paštikáři" ( někteří znás to ignorujeme, jiné to vytáčí, pár lidí se i za toto oslovení stydí). Již známe původ nadávky :) ( docela pozdě, ale přece). Před 200 lety žil jeden paštikář, jmenoval se Nicolas Appert. Francouz, který objevil metodu konzervace potravin ( tenkrát uchovávány ve skle). Takže na svou nadávku začínáme být hrdí ;).

No a pátek na sedmou jsem měla cviko z chorob ryb a včel. Má to takový mladý týpek, co je do toho děsně zažraný a já jsem rybářka a parazitoložka, takže NO PROBLEM :D. Fakt pohoda předmět - choroby, chorobky, nemocenky rybičky :)
A pak jsem frčela na ústav: připravila jsem druh Clonopsis gallica ( pakobylky) InterScience
zdroj obrázku: Phasmid Study Group

který budeme v pondělí inokulovat microsporidií rodu Trachipleistophora.
Toť můj týden, teď večer jsem ho akorát šla zapít Radegastem, abych nezapomněla, že život je hořký, bohudík :D.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 E-vik E-vik | 3. října 2009 v 21:15 | Reagovat

protokoly určitě dej,budou se hodit;) Evík ze 4.ročníku (FVL-ne že by to bylo důležitý,ale když si zmínila "paštikáře",tak mě to tak napadlo;))

2 autorka autorka | E-mail | 4. října 2009 v 9:05 | Reagovat

[1]: :D:D:D je mi to jasné...chi chi. Tak dobře, příští týden je histopatolka, takže se v klídku mohu pověnovat blogu. Hodím tu všechny kompletní protokoly co mám a co se mi podaří do konce ZS získat. Kdybys viděla nějaké chybky, tak bez váhání napiš, aby byly fakt v pořádku.

3 E-vik E-vik | 16. října 2009 v 22:05 | Reagovat

neboj,chyby určitě nenajdu,páč o tom málo vím..;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama