English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

Lejdynka už je velká holka

9. října 2009 v 11:55 | Pierzynová |  Čili, Lejdy, Daissy x krát jinak
Dneska mi po delší době jel foťák. Neváhala jsem a cvakla Lejdynku. Dlouho už tu nebyly žádné její fotečky a ona už je opravdu velká holka. Momentálně dostává krapek vyšší krmnou dávku, aby získala výbornou zimní kondici, rychle se jí vyměnila srst a mohla tak běhat i v zimě na terase. Moc se jí venku líbí, tak proč ji držet doma zavřenou a v tom teple :)


Opravdu se venku chová velmi ostražitě. Je pozornější a dává si majzla, ale faktem je, že má jen jedno oko, a tudíž velký hendikep co se týká života ve městě. Zatím jsme neměly odvahu ji pustit ven úplně. Nerady bychom, kdyby naše kočka byla další z těch tisíců co zahyne pod autem.


Zprvu na terasu vůbec nechtěla. Ten čersvý vzduch a plno pachů ji však lákalo natolik, že se postupně odvažovala dál a dál. Už je to celé léto. Provádí akční výpravy - jak denní, tak noční. Sleduje ptáky, listí, semínka, domácí, sousedovic fenu Českého fouska a řvoucí kočky někde v dáli.
Musí se účastnit každé naší vycházky jejichž cílem je zejména pověsit prádlo, opalovat se či se jen tak porozhlédnout po okolí. Ale stačí šramot, rána nebo hlasy někoho z domácích a ťapkání křížence Badyho a frrrrrrrrrrrr......Lejdy je zpět v bezpečí svého okna. Úprk je sice její nejčastější taktikou, nicméně začíná praktikovat i přikrčení nebo zaujatý postoj, který můžete vidět na pravém obrázku. Je ve střehu, připravená na cokoliv, ale zároveň zvědavoučká jak malé dítě. Doma je na veškeré zvuky, pachy a další zdroje rozptylování natolik zvyklá, že jim nevěnuje větší pozornost, ale stačí, když její smysly vystoupí na terasu a stává se divokou šelmičkou, která se vydává do městské divočiny ( zatím jen z ptačí perspektivy).Když je špatné počasí, ráda jen tak sedí v okně a pozoruje veškeré dění. Okno do světa. Mnohdy už se snažila polapit vrabce nebo dokonce hrdličku, ale jsou příliš vysoko než aby měla vůbec šanci. Větvičky, kamínky a listí, panečku... to jsou věci. Všechno se to válí na kachličkách a dráždí k podzimním hrátkám. Musím zároveň bonzovat, že kolíčky na prádlo nám záhadně mizí :).

Chcete vidět Lejdynku jak čichá člověčinu?


To je čumačisko a ten " nebezpečný" výraz...


Kdyby vám náhodou nebylo jasné co má kolem krku, tak je to antiparazitní obojek. Loni jsme měly problém s Ctenocephalides felis ( blechou kočičí) - dostala je od Badyho, protože tenkrát neměla vůbec přístup ven a tento druh blechy je nejrozšířenějším mezi psy. Letos Badymu nosím spot - ony a Lejdyně jsme nasadily jen obojek s vírou, že daná taktika nedá bleškám šanci. Zatím se osvědčila. Jinak má ještě Lejdy zelený, fosforeskující obojek s rolničkou. Nosívá jej když jdeme ven ( směr veterinární ordinace) a chceme ji mít na vodítku.
Obojky mají klady i zápory: nevýhodou je, že kočka se může při přelézání, přeskakování, podlézání někde zachytit a způsobit si zranění nebo se dokonce uškrtit, ale takové riziko je téměř srovnatelné s rizikem pro psy a u nich je obojek zcela běžný. Výhodou ovšem je, že při všimnutí si kočky s obojkem je většině lidí jasné, že někomu patří. Často pak napíší o nálezu kočky s obojkem. Je to poměrně podstatné, protože pouhé čipování člověk nezaregistuje a kočky bez viditelného označení pak mohou končit v útulcích nebo v cizích domácnostech bez možnosti se vrátit zpět. Přitom se nejedná o kočku bez domova. Ve většině útulcích již mají možnost zjistit čipovaná zvířata, ale je řada milovníků zvířat, kteří si kočičku nechají v bláhovém domnění, že je opuštěná - přitom se pouze flákala a zaběhla - potvůrka...

Číča zase odběhla ven. Honí se mraky, takže možná i zmokne - taky se stane. Mnohdy si sama namáčí kožíšek. Někdy sem hodím video jak si hraje s tekoucí vodou z kohoutku :). Je to hold pořádná divoška. Na závěr sem vložím fotku s jejím pumím výrazem. Poslední dobou se mi do objektivu nechce moc usmívat...co tedy nadělám :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rainbowstar rainbowstar | 19. prosince 2011 v 15:36 | Reagovat

lejdy nevidí na jedno oko ? 8-O  :-(

2 ODPOVĚĎ AUTORKY ODPOVĚĎ AUTORKY | E-mail | 19. prosince 2011 v 17:17 | Reagovat

[1]:Ne, ale o očko přišla v kotěčím věku, bylo jí asi něco přes 2 měsíce. Z útulku máme informaci, že měla zánět. Pravděpodobná je chlamydie, která se často vyskytuje u koťat a pomoc přišla příliš pozdě. Nicméně žije bez omezení a veterinář jí to krásně sešil, takže na fotkách vždy vypadá, že potutelně mrká. Dokonce nemá v dospělosti ani nesouměrný obličej. Měla velmi malou šanci, že by se plaché a nekamarádské kočky někdo ujal a protože mám se zvířaty trpělivost, tak jsme si s Hankou troufly si takhle problémovou kočku vzít. Nyní je již zcela společenská, jen zalézá před neznámými lidmi do peřiny :). Návštěva se musí zdržet a trpělivě se seznamovat než se malá rozkouká, ale pak je plná lásky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama