English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

Bože!... vykašli se na nás, please :D

17. října 2009 v 0:36 | Pierzynová |  vtipy o kočkách a jiných zvířatech
Myslím to vážně, bez víry v tebe bude věřícím mnohem líp. Víra je úžasná a nádherná, ale nesmí svazovat a nařizovat. Lidstvo bylo, je a bude zkažené, vypočítavé, sobecké, bezcitné, manipulující a manipulovatelné a na tom církev staví. Snaží se o nápravu člověka, ale podstatu lidské povahy nevymýtila ani ve svých řadách.

Bestie se vyskytují v každé profesi a vstup do církve nezmění charakter člověka, naopak...spíš jej upevní a dotyčný jedná podle vlastního úsudku, ale s tím rozdílem, že se odvolává k Bohu ( např.: ne zrovna přínosný náboženský fanatizmus). Někomu je víra vtloukána do hlavy od dětství, pak to bere jako samozřejmost, součást svého života a málo kdo má sílu vzdorovat. Někdo z nevědomosti věří všemu co kážou boží prostředníci. Takový lid je pro církev ideální, neboť věří všemu, co jim kdo nakuká stylem: " Takhle si to přeje Bůh."

Naše civilizace dospěla do stádia, kdy se většina z nás nechce zavazovat, upisovat k něčemu. Proč? Protože má člověk možnost zařadit zpátečku a rozmyslet si to. Informovanost je ideální a nezbytná součást v každodenním životě. Riziko, že naletíš nějakému bludu sice nezmizí, ale minimalizuje se. A bludy jsou všude...chcete-li, abych byla konkrétní, tak šiřitelem se snadno může stát kdokoliv... Boha a papeže nevyjímaje.

P.S.: Omlouvám se za tento výlev, je to každého osobní věc, jak přistupuje ke svému životu, ale nenuťte k ničemu své okolí. Prostě si věřte sami v to co chcete!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jana jana | 2. srpna 2012 v 20:13 | Reagovat

No tak církev už začala s tím: "Tak si hřešte, pak si zaplatíte odpuštění." Na druhou stranu neskutečně ubylo věřících a nějak lepších lidí nepřibylo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama