English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

Pro všechny návštěvníky

31. srpna 2009 v 23:01 | Pierzynová |  GUEST BOOK

Prostor pro vaše vzkazy a dojmy,
které máte z návštěvy mého blogu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Červenková L. Červenková L. | E-mail | 15. prosince 2010 v 17:20 | Reagovat

Prosím vás, mám na vás dotaz.
Mám doma 2 kocourky ragdollíky, první 9 měsíců, druhý6 a půl měsíce a nedávno jsme si vzali třetího, malinkého kocourka také ragdolíka nyní 4 měsíčního.
Maličký je u nás asi měsíc a v poslední době se tak ukrutně čistí a líže, až je celý mokrý. Starší si s maličkým nehrají, to spíš mají snahu ho klepnout packou. Maličký je moc mazlivý a na svůj věk i maličký- 1,70 kg. Papá dobře, u misek je vždycky první a při hře oba starší mu ustoupí a "myšičky" chytá a honí bez problémů.
Ani jeden ze starších kocourků se tak moc nelízal. Je možné, že je stále ještě "vystresovaný, že se tak moc líže?Jsem s kocourky celý den doma a dávám pozor, aby maličkému náhodou neublížili.
Na noc spinká maličký sám v koupelně, má tam škrabák, vodu, granulky i několik pelíšků a záchůdek. (Koupelna je takový "azyl" pro nově příchozí). Takže pokud se nestihne dost napapat nebo napít, může to přes noc dohnat, včetně klidného spánku, aniž by jej někdo rušil. Přes den spinká na velkém škrabadle v kuchyni.
Děkuji za jakoukoliv radu,
Červenková

2 ODPOVĚĎ AUTORKY ODPOVĚĎ AUTORKY | E-mail | 16. prosince 2010 v 17:57 | Reagovat

[1]: Dobrý den,
pokud má Váš kocourek srst hladkou, přilnavou k pokožce, lesklou, nedochází k nadměrnému línání, ani se nevyskytují žádná lysá místa a kůže není šupinatá, zarudlá, nějak nepřirozeně pigmentovaná, tak se nejedná o žádné onemocnění.
Jestliže to dělá od příchodu k Vám, ale dřív to u bývalého majitele nedělal, může to být způsobeno stresem. Může to být projev nervozity z takového počtu koček, z nového prostředí a podobně, případně nějaké změny, která se za ten měsíc udála. Jestliže ale víte, že to dělal už u bývalého majitele, může to být projev jeho chování, jakýsi zlozvyk. Nezařazovala bych to do poruch chování, ale občas i takové projevy můžou přejít do chronického stavu (například jako neustálé oškubávání se u papoušků) a pak způsobovat zdravotní problémy, což by následně mezi poruchy chování patřilo.

Pokud se jen čistí, tak bych pouze sledovala, zda se nemění barva a charakteristické vlastnosti kůže, zároveň bych mu pravidelně dávala pastu na lepší trávení chlupů, protože jestli se mu mění srst a je v období zimního línání, tak by mu mohlo nadměrné množství pozřených chlupů navodit střevní zácpů. Kočky to většinou vyvrhnou samy, ale jelikož se líže víc, tak by to mohlo skončit akutním případem a byl by nutný možná i chirurgický zákrok veterináře. Jistě ty pasty jako milovnice koček znáte.

Závěrem bych chtěla dodat, že jestli byste pozorovala škrábání, tak by to mohli být nějací ektoparazite, ale ti se většinou v tomto ročním období nevyskytují, a i kdyby ano, tak se budou škrábat všechny kočky.
Určitě ještě sledujte, vzhledem k tomu jak je kocourek maličký, zda se nezačíná projevovat nějaká potravinová alergie - může to být na konzervy, granule, nějaké složky v nich obsažené. Projevem by však opět bylo zarudnutí, opuchání, lysá místa. Podobné příznaky byste rovněž pozorovala při snížení imunity Vašeho kocourka, to zmiňuji jen proto, že snížená hmotnost je častá u neduživých, imunitně slabých mláďat, která jsou pak náchylnější k různým onemocněním.
Jestli náhodou není kocourek odčervený, tak bych preventivně odčervila všechny kočičky, nebo jejich trus poslala na parazitologické vyšetření za pár korun (Váš veterinář by Vám poradil kam v blízkosti Vašeho bydliště zajít, případně by Vám jej mohl udělat sám nebo osobně poslat na některé z odborných pracovišť). Je vhodnější vyšetřit trus než aplikovat zbytečně antiparazitika. Domácí kočky většinou žádné endoparazity nemají, ale jelikož je kocourek hubený a říkáte, že velmi žere, mohl si nějaké parazity donést, a proto i přesto, že Vaše starší kočky jsou odčervovány, je vhodné (jestliže nebudete vyšetřovat trus) odčervit všechny, aby se paraziti neměli kde rozmnožovat.

Vzhledem k tomu, že píšete, že jste doma, tak Vám jakékoli změny na srsti a kůži neuniknou, proto si tím nelamte zatím hlavu a jen kocourka důkladně sledujte. Kožních onemocnění je tak velká řada a jsou si většinou dost podobna, že bez dalších vyšetření konkrétních postižených míst nelze ve většině případů stanovit přesnou diagnózu, proto až kdybyste narazila na viditelné kožní změny, vezměte kocourka k veterináři a důkladně mu popište kdy to vzniklo, jak dlouho to má, co tomu předcházelo, věk kocourka, další změny v chování, pití, příjmu potravy a veterinář by to posléze s Vámi řešil.

Zatím bych kocourka ordinací netrápila. Přeji pěkné svátky a doufám, že se kocourek dolíže sám. S pozdravem Pierzynová Aneta

3 Tiffany Tiffany | E-mail | 3. června 2012 v 1:37 | Reagovat

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na mého kocourka. 20. května 2012 mu byl jeden rok od6-7 měsíců mňouká po kočičce. V bytě chováme i jednu kočičku a dokonce u nás byli na nakrytí i další dvě. Ale když už dojde k tomu že je na kočičce a dělá pohyby na krytí tak to dělá jen na zádech kočičky. Je možné, že nebude schopen krytí? nebo je na to příliš mladý? Děkuji za odpověď

4 ODPOVĚĎ AUTORKY ODPOVĚĎ AUTORKY | E-mail | 3. června 2012 v 16:53 | Reagovat

[3]:
Dobrý den Tiffany,
věk na krytí již má, ale ne každý kocourek se v roztržitosti zorientuje. V případě potřeby se nebojte samce navést. Snáz se to zvládá u psů, ale i některé kočky se nechají jemně podržet za hrudník a kocoura navést na bedra a penis nasměrovat k vagíně, případně až do ní. Samci jsou mnohdy rádi a někteří si dokonce na to tak zvyknou, že se dožadují, aby majitel asistoval. Je tedy vhodnější zvíře vždy nechat, aby na to zkusilo přijít samo, případně postupně omezovat svou asistenci, aby si samec nezvykl. Přidržet samici je větší problém, takže pokud se vám to nepodaří, tak nechte oba volně pobíhat a kocourek při častém kontaktu s kočkami by na to měl přijít sám.
Přeji úspěšné nakrývání. S pozdravem Pierzynová Aneta

5 Maggi Maggi | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 17:47 | Reagovat

Ahoj,
tvůj blog je již nějakou dobu neaktuální, ale přesto doufám, že odpověď dostanu. Jsem právě na strašné životní křižovatce a pomoc hledám úplně všude. Jsem ve čtvrťáku na gymplu a strašně bych chtěla jít potom na veterinu. ALE. Celá rodina do mě hučí, že si tím zničím život. Že si neseženu práci, a když ano, budu mít mizerný plat. Se svými známkami mám jít prý raději na medicínu nebo zubařinu (ani jeden obor mě vůbec neláká). Mohla bych teda poprosit o tvůj názor na tento problém?
Strašně by mi to pomohlo..
Předem děkuji za jakoukoliv odezvu :)

6 ODPOVĚĎ AUTORKY ODPOVĚĎ AUTORKY | E-mail | 10. listopadu 2016 v 12:58 | Reagovat

[5]:
Ahoj, Maggi,

odpověď jsem ti zaslala na mail ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama