English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

A jak kastrace dopadla?

2. srpna 2009 v 16:14 | Pierzynová |  Čili, Lejdy, Daissy x krát jinak
24 hodin jsme nežraly, aby anestezie proběhla bez komplikací na obou stranách :). Po příchodu do ordinace se Lejdy jen krčila ke stolu, protože strejda Bob se ujal předoperační kontroly. Následovala kanylka do tlapky a první včelka Butomidoru a Cepetoru. Za chvíli už micka krásně spala. Poznámka, že by mohla takhle zatvrdnout každou noc, aby se obyvatelky privátu vyspaly, pobavila chirurgický tým. Zaintubovalo se, přeneslo na operační stůl do sálu a zvíře se zafixovalo. Chvíle příprav a shonu. Začínáme!!! Jemný řez do kůže, proniknutí přes linea alba do bříšní dutiny a kličkou hledání dělohy. "Není březí? Jsi si jistá? Páni...tak ta je teda má." Zněla slova veterináře, který komentoval velikost vaječníků a dělohy. Já se stříkačkou plnou Propofolu přihlížela a zároveň sledovala dech kočky. Vlastní zvíře, to je jiný přístup...nervozita pozvolna stoupá...jakýkoli pohyb či nepřirozený záchvěv a již jsem byla v pozoru. Utažen šicí materiál, začíná se stříhat první vaječník. Během zákroku se neopomíjí na vyprávění historek z operací, což dodává celé operaci ještě morbidnější atmosféru. Nesmí zůstat jediný kousek vaječníků, jinak by byly jistě za čas koťátka. Fajn, odstraněno...půjdou vaječníky do koše? Hmmm...nebo do lihu? Formol to jistí, šup, fixujeme, musím přece Hance donést domů kočku celou... Komentář okolí: Úchylkám se meze nekladou.
Bob vrátil dělohu do bříšní dutiny, sešil podkoží pokračovákem a nakonec uzavřel ránu - vše vstřebatelným, abychom nemusely kočku znova tahat k veterináři. Je po všem. Kočka tak krásně spala, že jsme aplikovali Antisedan, aby přišla rychleji k sobě a mezi tím Bob nuceně naslouchal vítanému hostu - finančnímu poradci. Jen co jsem odstranila intubačku, tak už na mě Lejdy mrkla svým okem a začala se na mě sápat. Čiči malá, ještě mimo a hledá u mě útěchu.
Snad to bude všechno v pořádku.
Bez dávky Tolfedinu a Noroklavu bychom nemohly ordinaci opustit, takže jsme naplnily stříkačky a s veterinářkou Míšou dokončily dílo. Tak....máme to obě za sebou - Lejdy a já jsme odešly domů. Tedy já Lejdynku odnesla, samozřejmě :).Poznámka autorky: dnes, 6. den po operaci, již můžu s jistotou prohlásit: " Obě jsme naživu a bez následků ( no..ty následky možná nějaké zůstanou, ale to už musí posoudit někdo jiný :) )"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama