English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

kočka jako pacient

24. ledna 2009 v 23:12 | Pierzynová
Proč jsme si nepořídily spíš psa? Denodenní otázka na našem privátě, sice řečnická a nemyšlená vážně, leč mnohdy vyřknutá tak zoufale, že to už považuji za " výkřik do tmy" :). Naše Lejdy je nepoučitelná:D, prostě svéhlavá jak kočka. Někdy nám příjde, že zkouší naši trpělivost a tipuje si, jaká bude tentokrát naše reakce. Já osobně s ní mám konflikt "jen jeden", ale za to mi pořádně pocuchá nervíky:) NECHCE SE STÁT MÝM PACIENTEM NA PREVENTIVNÍ PROHLÍDCE... a to jí neodpustím. Dneska jsem si ji opět pokusila postavit na stůl a vyzkoušet si základní preventivní vyšetření, ale když jí to asi lehtá nebo co:D....šije sebou jak pometlo a nechce chvilku stát. Tak jsem si řekla, že to zkusím pohodlněji a vzala si ji na gauč na klín. Fonendoskop v uších a připravená levou rukou co nejhbitěji najít páté mezižebří :D... výsledek? marná snaha. Přestala jsem po chvíli nekonečně počítat a jen fonendoskop přiložila, že snad najdu správnou polohu a konečně uslyším bít srdce. Co se nestalo....to kotě začalo příst...." tak safra" zalamentovala jsem. Jenže na mě jen tak nevyzraje- veterináři si musí umět v krizových situacích poradit a na předení je jednoduchý fígl- přiložit jemně k nozdrám prsty, aby kočka nemohla tak zhluboka dýchat, samozřejmě je tato metoda účinná, ale zanedlouho se to kočce přece jen přestane líbit. Ta naše mi jen prsty odfrkla a zase pokračovala ve své siestě. Ať jsem dělala co dělala došla jsem k závěru (jako pokaždé), že stát se dobrou veterinářkou bude dost náročné ( především na psychiku a trpělivost:D). Asi po půl hodině trápení jsem to vzdala- zase dřív než ta kočka:) hold musím trénovat. Ale za trest jí do chorobopisu napíšu velkým: ACARDIA :D
...co když jsem ani neměla co slyšet? třeba naše míca nemá srdce... hmmmm...když se tak zamyslím, někdy se k nám chová jako by ho fakt neměla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama