English

Prohlašuji, že reklamy umístěné na této stránce jsou vloženy webovou aplikací Blog.cz a nemají se mnou a mými zájmy žádnou souvislost.

Jak to všechno začalo

18. října 2008 v 23:21 | Pierzynová
Vše se seběhlo tak rychle, že jsem se s Hankou (spolubydlící na privátě - určitě bude jedna z hlavních postav mých příběhů) nestačila ani pořádně nadechnout a už jsme měly kotě doma. Samozřejmě jsme již dříve rozebíraly zda miláčka, či ne a jakého. Každá z nás měla nějaké to zvířátko od malička a přece jen se nám při tom vysokoškolském studiu (veteriny :) občas zastesklo po němé tváři a srsti. A tak jsme si řekly, že by nebylo špatné si pořídit kočku. Z praktických důvodů jsme se rozhodly pro samičku, protože né každý kocourek je v dospělosti čistotný - možná budou nějaké komentáře ze strany Vás, čtenářů, ale je to tak...není kocour jako kocour a kočky jsou v tomto ohledu opravdu bezproblémové.
Moje máma věděla, že já moc dlouho bez zvířat nevydržím, ale naše kočky z domu mi nedovolila s naivní představou, že mě to přejde :) Stále jsem to odkládala, buď hodně učení ve škole, nebo jsem byla často mimo privát, a tak jsem se snažila mnohdy své myšlenky zakutálet pod postel a nechat pokrýt prachem. Pro zajímavost se mi to dařilo celé 3 roky :D. Jenže oného dne 28.srpna 2008 mi máma napsala vábivou sms s odkazem na stránky Kurilského bobtaila, což je plemeno bez ocasu. Je to půvabné plemeno a jistě velmi přítulné, ale na privátě nebyl jednotný názor zda kočku bez ocasu či s, takže jsme toto plemeno zavrhly a začaly brouzdat po netu. Samozřejmě jsem se mamce ozvala, že si ji koupíme a mamka hned, prý až budu mít všechny zkoušky, nejlépe až po výšce a podobně... ale byla to ona, kdo nás evokoval k touze po mňoukajícím stvoření.
Internet taky vyjede všechno, a tak jsme zabrousily i mezi útulky jako byl například Brněnský Max.
Brno nám vyhovovalo.
Začaly jsme si prohlížet zvířata a veterinářská krev začala vřít. Zachránit číču a přitom mít problémovou kočku, takže nové zkušenosti do praxe. Vůbec jsme se nebránily ani myšlence mít nemocnou kočku (třeba s FeLV = virus leukózy koček - viz. brzký článek v rubrice), která je přenosná pouze na další kočky, ale né na člověka.
Najednou nás zaujal odstavec u jednoho koťátka O Sazičce. Už z obrázku byla moc roztomilá, a tak jsme kontaktovaly p. Marii Davidovou, která nám ihned dala kontakt na pečovatele. Zavolaly jsme a posléze se začalo jednat, jak co nejdřív Sazičce opatřit nový domov. V sobotu 30.srpna nás čekalo milé setkání...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama